Reklama
 
Blog | Igor Adamovič

Předvánoční úklid republiky

Začal prosinec, začal Advent, máme za sebou první adventní neděli. Měl by nastat čas pro předvánoční zklidnění, ale asi na to nedojde. Myslím, že právě naopak. Nastal ten správný čas na gruntovní úklid. Je čas vymést podvodníky z naší vlády.

Po zprávě Evropské komise je zřejmé, že premiér ČR Andrej Babiš je ve střetu zájmů. Naše úřady mají dva měsíce od doručení české verze na vypracování odpovědi, jaká opatření budou přijata k odstranění střetu zájmů podle doporučení auditu a k zamezení dalšího zneužívání evropských dotací. Dále bude probíhat jednání o přesné výši dotací, které bude muset ČR vrátit. Teoreticky se nemusí jednat o stejnou částku, která byla v předběžné verzi vyčíslena, ale žádný ekonom nepochybuje, že se bude jednat řádově o stamiliony. Jestliže nedodržíme stanovenou dvouměsíční lhůtu pro odeslání naší zprávy o implementaci doporučení auditu, budou s největší pravděpodobností zastaveny veškeré transfery z EU do ČR.

Jak na tato fakta reagoval pan Babiš a jeho vláda? Jako první pokud vím se ozvala paní Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj, která tvrdila, že zpráva o auditu není konečná a že do dvou měsíců ji bude Praha připomínkovat. Jak víme od mluvčího EK, není to pravda, ale paní Dostálová stále trvá na své nepravdivé interpretaci. A pan Babiš? Ten pro Rádio Impuls, které je v jeho vlastnictví uvedl, že „Bakalův Respekt neříká pravdu, protože to samozřejmě není definitivní zpráva, a já teda nevím, co potvrdil, ale v každém případě není pravda, co zveřejnila Česká televize a Bakalův Respekt,” Pan Babiš nám nejen popírá skutečnost, ale navíc lže i o autorství zprávy, tu jako první totiž zveřejnil Radiožurnál. Jak je vidět, když se nedá plivnout na arciďábla Kalúska, je Babišovi i Bakala dobrý.

Dále je důležitý ještě jeden fakt – ANO hraje o čas, protože podle ministerstva pro místní rozvoj je zpráva důvěrná a nelze ji zveřejnit, o což prý požádala sama Evropská komise. Rád bych tomu věřil, ale stále si pamatuji stejný argument u předběžné zprávy auditu, který EK popřela. Není důvod věřit slovům paní Dostálové, která zajisté stejně jako tehdy lže ve prospěch svého nadřízeného. Trapné představení, které jsme už jednou viděli, se bude opakovat. Proč? No proto, že firmy pana Babiše stojí na čerpání dotací. Jak jsme už viděli na krachu jeho řeznictví nebo restaurace, jinak to neumí. Bez státních subvencí tento kvazipodnikatel není schopen žít. Je mu stejně jako nám všem jasné, že to bude začátek konce jeho koncernu.

Slova pana Babiše, že Brusel nemá co vykládat české zákony jsou stejně falešná jako jeho zájem o českou vládu a politiku. Není zapotřebí znovu zmiňovat, že v dobách pověstného Palerma si žil jako pstruh v bystřině, ba jako prase v žitě, a že zbohatl jen díky stykům s kmotry a politiky ODS a ČSSD v dobách oposmlouvy, v dobách klausovsko-zemanovské populistické kleptokracie. Pan Babiš měl ke svému vstupu do politiky jen jeden zájem – svůj osobní prospěch. Nechtěl už dále platit lobbistům, kmotrům a politikům desátky a úplatky, raději je obešel a založil si své politické hnutí. Nyní si formuje zákony podle svého, jeho koncern a hnutí prorůstá státní správou a jako tasemnice tyje ze státního rozpočtu.

Nyní budeme muset kvůli jeho lačnosti vracet stovky milionů korun do Bruselu. Podle mlčení jeho médií, podle lží paní Dostálové a pana Babiše je zřejmé, že se budou snažit vše umlčet a tak říkajíc zamést pod koberec. Snahou pana Babiše bude pochopitelně převést své příjmy z dotací EU na příjmy čistě ze státního rozpočtu ČR. Uvědomme si, že jej budeme nadále platit dvakrát – zajedno řádné dotace, které odmítne proplácet EU, a zadruhé vratky dotací neprávem proplacené EU v minulosti, o kterých jedná zpráva auditu. Nezapomínejme ale ani na druhý audit, týkající se přímých zemědělských dotací. Jeho konečná verze dorazí do Prahy na přelomu ledna a února. Nedá se reálně očekávat, že se výsledek bude lišit od zprávy, kterou jsme obdrželi v pátek. Zkráceně řečeno, budeme vracet další stovky milionů. Pochopitelně musíme očekávat agresivní obranu koncernu – je dokonce možné, že se obhájí, anebo šikovně zkrachuje a my budeme tyto obří částky muset sanovat stoprocentně ze státního rozpočtu, tedy z našich daní. Bude to tedy nám všem po čertech drahý pan Babiš.

Podle pana Babiše Česko určitě nebude akceptovat konečné verze auditů. Potom se ale už nebude jednat pouze o ekonomický propad naší země. Bude se jednat o morální kredit naší vlasti, o pověst náš všech. O pověst nejen nás, ale i našich dětí a generací následujících. Pamatuji si, jak jsem se po sametové revoluci styděl u německých hesel Češi, nekraďte! A nepřeji si, aby se moje vnoučata musela stydět celý svůj život po celé Evropě jako příslušníci národa podvodníků.

Ano, já vím, že toto nepochopí agent STB Bureš, syn prominentních komunistických pohlavárů a bratr agenta STB Mikiho. Jak by to mohl pochopit člověk, který si ze svých dětí udělal bílé koně. Jak by to mohl pochopit člověk, který nechal svého syna unést na Krym, aby proti němu nemohl vypovídat. Jak by to mohl pochopit člověk, který pouze pro svůj osobní zájem a prospěch promyšleně likviduje ekonomickou budoucnost nás, našich dětí i našich vnoučat a morálku celé země. Jak by to mohl pochopit člověk, který si za své lži a za peníze z daní nás všech kupuje hlasy, které jej udrží u moci a umožní mu ještě nějakou dobu čerpat a sát ze státního rozpočtu.

Jsem si jist, že to nepochopí člověk, který štve jednu část národa proti živnostníkům a podnikatelům, kteří podle jeho slov všeci kradnú, ale je nanejvýš na čase, aby to pochopil každý skutečný občan této země, kterému záleží na naší společné budoucnosti. Nemůžeme to už nechat jen na Milionu chvilek. Proto se obracím na Vás všechny, moji spoluobčané, spolupracující, sousedé – musíme se postavit zlu, které nás ohrožuje. Musíme přinutit k odstoupení nejen osobně Babiše, ale celou jeho vládu. Bohužel, není čas na rozjímání, ale na důkladný úklid republiky.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama