Reklama
 
Blog | Igor Adamovič

Souvislost zajisté náhodná

 

S oblibou sleduji souvislosti. Je zajímavé, jak se někdy na první pohled nesouvisející fakta nebo děje krásně protnou. Například dnes – při pohledu na mobil jsem si uvědomil jeden dnešní pracovní a jeden včerejší soukromý hovor. Mobil mi zrovna nabídl téměř pod sebou uvedené dva tituly – SZIF začne proplácet dotace schválené Agrofertu a Agent Bureš předal 15 udání. První hovor byl z berňáku, který se ohlásil na započatou vytýkačku. Vezměme to popořadě – od mobilu a článků.

Ačkoliv tomu nikdo nechtěl věřit, tak Státní zemědělský intervenční fond proplatí Agrofertu dotace. Agrofert je firma nevlastněná a neřízená naším svrchovaným premiérem, sluncem naším jasným, který na ni nemá žádný vliv a není ve střetu zájmů. Babiš, jak známo, svůj koncern vložil začátkem roku 2017 do svěřenských fondů. Proplaceny mu budou dva projekty za 51,2 mil. CZK, jejichž proplacení bylo SZIF zastaveno letos v červnu. V listopadu ale už podle SZIF není žádný zákonný důvod pro neproplacení dotyčných dotací a jejich neproplacením by se fond vystavoval žalobě ze strany Agrofertu. Jak uvedl Karel Hanzelka, mluvčí koncernu, firma toto rozhodnutí vítá, protože potvrzuje, že veškeré čerpání dotací je podle příslušných zákonů. Zveřejnění výsledného znění auditní zprávy Evropské komise ke střetu zájmů Andreje Babiše je shodou okolností na spadnutí. Dotyčný článek zde – https://denikn.cz/minuta/242852/

Druhý článek je zkrácená verze rozhovoru s Radkem Schovánkem, který shrnuje nepotrestané zločiny komunismu – vraždy na hranicích v souvislosti s otevřeným vyšetřováním Jakeše a Štrougala, výmazy ze svazků STB „omylem“ vedených konfidentů STB v souvislosti s agentem Burešem alias premiérem Babišem, současnou snahu Muriel Blaive o relativizaci komunisty spáchaných zvěrstev atd. Doporučuji shlédnout celý rozhovor – je zajímavý, objektivní a vypovídá mnohé nejen o naší minulosti a současnosti, ale i o naší národní povaze. Dotyčný článek zde – https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/98669/babis-byl-agent-bures-predal-15-udani-zlo-jsme-nepojmenovali-a-tak-tu-zije-dal-rika-badatel-schovanek.html?utm_

Reklama

Co nám říká rozhodnutí fondu o proplacení dotací firmě vlastněné naším stávajícím premiérem? Jedinou věc, úředníci dostali strach ze zakleknutí. Preventivně přijali rozhodnutí, za které je nečeká žádná sankce, žádná nepříjemnost. Chápou, že je lépe se přikrčit a nevyčnívat. Tak, jako se to celá naše společnost naučila pod komunistickým režimem v letech 1948-1989. Jak je vidět, máme to v krvi, my Češi. Dobře jsme to vstřebali.

A co nám říká rozhovor s Radkem Schovánkem? Zlo bylo nepotrestáno, neprošli jsme debolševizací na rozdíl od Němců, kteří si prošli denacifikací. Je to poznat – agenti STB, pretendenti minulého režimu, atp. měli být potrestáni, měla proběhnout soudní řízení. Neproběhla, a proto si náš premiér, agent STB Bureš přes doložených 15 udání v různých svazcích STB dovoluje tvrdit, že s STB nespolupracoval, že nebyl jejím agentem. Je zde logická návaznost na to, proč se tak snadno preventivně krčíme před případným zlem. Kde je věhlasné Masarykovo Nebát se a nekrást? Někteří naši pohlaváři musí trpět vadou sluchu, jinak by si to neupravili na Nebát se si nakrást.

A jak s tím souvisí nahlášená kontrola FÚ? Určitě nijak. Jak bych také jenom mohl vidět jakoukoliv souvislost mezi jistě náhodnou kontrolou a potenciálním strachem několika úředníků? Naprostý nesmysl. Ani kdybych přihlédl k tomu soukromému hovoru? Zavolal mi včera večer dlouholetý známý, bývalý kolega a dobrý přítel „nechceš jet příští středu do Prahy na školení k investicím, já nemůžu, v pondělí-úterý mám předaudit a na čtvrtek se mi ohlásil berňák krz DPH, musím se nachystat“. To je ale blbá shoda okolností, já mám předaudit čtvrtek-pátek, berňák ze stejného důvodu ohlášený na pondělí, zaučuje se mi nová kolegyňka a jsem ve skluzu jak prase, nepojedu. Dozvěděl jsem se ještě, že teda školení propadne, protože nemůže ani Jirka ani Jitka. Já se nabídl, že zkusím ještě Dana, nebo Hanku. Zkusil jsem. A víte co je zajímavé? Po hromadné sms na 26 známých ekonomů, finančních ředitelů a hlavních účetních se mi ozvalo zatím 21 lidí, že na žádné školení příští týden nepojedou, jelikož se jim ohlásil berňák na místní šetření.

Hmmm, proč tak masově ústecký, karlovarský, plzeňský kraj finišuje? Musí naplnit nějaké předepsané procento vytýkaček, nebo co? Nebo že by to nějak čirou náhodou souviselo s koncem roku a snahou odsunout vratky DPH do nového fiskálního roku? Nebo dokonce i se započetím proplácení dotací Agrofertu? Teda, to určitě ne, to jen tak nesmyslně fabuluju. Nebo ne?

Všechno souvisí se vším, oba hovory zapadají do obou titulků. Najde se někdo, kdo se ještě nekrčí, kdo nezačíná preventivně a dobrovolně přisluhovat zlu na pokyn z vyšších míst, a to třeba i nevyslovený, jen naznačený? Všechno to jsou zajisté jen náhodné kontroly, které jen náhodou budou ukončeny až po konci fiskálního roku, takže na vratku vznikne nárok až v lednu. Kdopak by v tom hledal úmysl. Agent STB Bureš, pardon, premiér Babiš by nejaký súvis zajisté vyloučil. A pro jistotu mu to budeme všichni věřit, vždyť on „nigdy neodstúpí, nech si to fšeci pametajú!“

 

 

 

 

 

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama